مدارس سبز!!!

 
از ابتدای سال تحصیلی؛

2400 مدرسه در سراسر کشور سبز می شوند/ حضور معلم محیط زیست در مدارس

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سال تحصیلی جدید ( 94- 95 ) 2400 مدرسه در سراسر کشور سبز می شود.
2400 مدرسه در سراسر کشور سبز می شوند/ حضور معلم محیط زیست در مدارس
به گزارش ایرنا، زهرا جواهریان در مراسم رونمایی از عملیاتی شدن مدرسه سبز فضیلت 1و 2 در شهر ری افزود: 600 دبستان دخترانه، 600 دبستان پسرانه، 600 دبیرستان دخترانه و 600 دبیرستان پسرانه در سراسر کشور به این طرح می پیوندند.
وی اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال تحصیلی جدید معلم محیط زیست نیز در کلاس ها حضور خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه مدرسه ای سبز است که دستورالعمل های خاصی در زمینه فضای سبز و آموزش در آن رعایت شود، افزود: مدیریت انرژی، زباله و آب بخشی از این دستورالعمل ها است.

جواهریان اظهار داشت: از نظر آموزشی نیز ویژگی های خاصی در مدارس سبز مد نظر است به طوری که باید دانش آموزان در کنار آموزش دروس مختلف و رایج، درس محیط زیست را بیاموزند و به خانه و خانواده منتقل کنند.

به گفته این مقام سازمان محیط زیست، همانطور که در مدارس، دروس مختلف ساعت معینی از هفته را به خود اختصاص میِ دهند باید درس محیط زیست نیز در برنامه درسی کلاس ها گنجانده شود.
مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حفاظت از محیط زیست باید به دانش آموزان آموزش داده شود تا آنها هوا، آب، خاک، گونه های گیاهی و جانوری و سرمایه های زیستی کشور را بیاموزند و دریابند کدام دسته از سرمایه های محیط زیست در خطر است و باید برای آینده حفظ شود.

وی درباره چگونگی انتخاب مدرسه فضیلت 1 و 2 در شهر ری برای سبز شدن گفت: یکی از معیارهای اصلی ما دولتی بودن این مدرسه بود چرا که مدارس غیر دولتی توانایی پرداخت بخشی از هزینه های خود را دارند. 
وی ادامه داد: این مدرسه بزرگ است و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر حدود 700 دانش آموز در آن تحصیل می کنند و هر چه تعداد دانش آموزان بیشتر باشد آموزش محیط زیست در سطح وسیع تری صورت می گیرد.
جواهریان با اشاره به اینکه عملیاتی شدن مدرسه سبز فضیلت توسط شرکت کارت اعتباری ایران کیش اجرا شده است گفت: با توجه به متراژ بزرگ این مدرسه استفاده از انرژی خورشیدی می تواند در صرفه جویی انرژی بسیار کمک کننده باشد و علاوه بر کاهش مصرف برق آلودگی های محیط زیست را کاهش دهد.

مدیر کل توسعه پایدار سازمان محیط زیست سازمان محیط زیست یادآور شد علاوه بر نصب آبگرمکن خورشیدی در این مدرسه؛ تهویه کلاس ها نیز بهبود یافته است چرا که پیش از این کلاس ها به دلیل عدم برخورداری از تهویه مناسب فضای زیستی مطلوبی برای تحصیل محسوب نمی شدند.
به گفته وی تعویض پنجره ها و نصب لامپ های کم مصرف از دیگر اقداماتی است که در این مدرسه انجام شده است.

http://www.irna.ir/fa/News/81735119/

/ 0 نظر / 18 بازدید